Hiç havaalanında akılsız birinin neredeyse mevcut tüm sıvı madde kurallarını ihlal etmesi yüzünden güvenlikte takılıp kaldınız mı? Ayakkabılarınızı çıkarmak, ceplerinizi boşaltmak, dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi çantanızdan çıkarmak zorunda olduğunuz için güvenlikten geçmek zaten yeterince zor. Bir şişe su ya da en sevdiğiniz parfüm ya da kolonyada bu kadar tehlikeli olan acaba nedir?

Bunun kabindeki basınçla bir ilgisi mi var? Bu sıvılar bir şekilde uçağın seyir sistemine zarar mı verebilir? Bu yüzden cep telefonlarını uçak moduna getirmenizi istiyorlar – belki de bu ikisi arasında bir ilişki vardır? Eminim şimdiye kadar bahsettiklerimden, her şeyin güvenlikle alakalı olduğunu anlamışsınızdır.

Zaman bilgileri:

Sıvılar neden bu kadar tehlikeli … 0:56

… ve Samsung Galaxy Note 7? 02:35

Akılda tutulması gereken bazı şeyler:

– Bir dolu şişe şampuan alamazsınız 3:05

– Sıvılar sadece içeceklerle ilgili DEĞİLDİR 4:28

– Bu katı sıvı kuralların istisnaları 5:10

Kuralı unutursanız ne olur 5:49

#havaalanları #uçakta #olumlubak

ÖZETLER:

– Artık farklı bir zamanda yaşıyoruz ve ister inanın ister inanmayın, su şişeleri ve hatta diş macunu tüplerinin içine patlayıcı madde yerleştiren kötü insanlar var! Ve bu yüzden uçak seyahatlerine, “sivilar, spreyler ve jellerle” ilgili bazı kurallar getirildi.

– Ancak havaalanları ve havayollarının da kendilerine ait kuralları olabilirÖrneğin, hatırlarsınız, 2016 yılında çoğu havayolları patlama ihtimali olan hatalı üretilmiş Samsung Galaxy Note 7 cep telefonlarını uçağa almayı yasakladı!

– Genel olarak, el bagajınızda iç hacmi 100 ml’den fazla olmayan kapların içinde sivilar, jeller ve spreyler bulunabilir. Yani, yanınıza bir şişe şampuan alamazsınız, ancak bunun hepsini daha küçük kaplara bölebilirsiniz.

– Ve sıvıların sadece içilebilecek şeylerle ilgili olduğunu varsaymayın. Diş macunu, güneş kremi, deodorant, sıvı veya jel makyaj malzemeleri (hatta rimel ve dudak parlatıcınız bile!) – bunların tümü kurallara uymasi gereken banyo malzemeleridir

– Çocukların yiyecekleri söz konusu olduğunda, küçük bir çocuğun (genellikle 2 yaşina kadar) ihtiyaç duyabileceği kadar mama ya da yemeği yanınıza alabilirsiniz.

– Ayrıca herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, doktorunuzdan uçuş sırasında ihtiyacınız olan toplam miktarı gösteren bir belge almalısınız.

– Check-in işleminden önce çantanızda yasaklanmış eşyalar bulunursa, bunları sizi havaalanına kadar eşlik edenlere verebilir veya geri döndüğünüzde sizi bekleyen otoparktaki arabanıza koyabilirsiniz.

– Her durumda, o eşyaya el konulması gerekiyorsa, ancak o eşya örneğin büyükbabanızın eski çakısı gibi manevi değeri olan bir şeyse, durumu güvenlik personeline açıklayın. Büyük olasılıkla, o eşyayı muhafaza etmelerinin bir yolu vardır.

– El konulan eşyalar, sahibine iade edilene kadar havaalanında muhafaza edilir. Yalnız havaalanından size bu eşyayi geri alma hakki veren bir çeşit doküman alın ki eşyaya sonsuza kadar el konulmasın.

———————————————————–

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/

Stok malzemeleri (fotoğraflar, çekimler ve diğer):
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir